Sign In

Блог

Последни вести
Надвор од обично село во Маврово

Надвор од обично село во Маврово

Вгнездено во величенственото Маврово, магичното село Радика ги повикува патниците со ветување за неспоредлив спокој и луксуз. Рај каде модерните удобности беспрекорно се спојуваат со убавината на природата, овој нов скриен скапоцен камен може да се пофали со неверојатно сместување украсено со загреани базени што го отсликуваат спокојството на блиското езеро.

Кога стапнувате на балконите, светот се расплетува пред вас, поканувајќи ве да уживате во глетки кои го одземаат здивот.

Самото село е доказ за софистицираност, со тераси што опфаќаат величествени планински погледи. Вилите располагаат со по три спални соби, пријатна дневна соба и телевизор со рамен екран, а секој агол зрачи со топлина и удобност. Беспрекорно опремена кујна со машина за миење садови и фурна ги задоволува љубителите на кулинарството, додека две луксузни бањи, комплетирани со топла када, ветуваат пријатна релаксација.

А секое утро ќе се будите со прекрасен појадок, кој нуди низа континентални, американски и вегетаријански опции. Рецепцијата на селото е повеќе од точка за пријавување, тоа е порта за локални согледувања и совети, со што се осигурувате дека вашето истражување на околината ќе биде ништо помалку од извонредно.

Бујната градина, украсена со места за скара, ве поканува да се опуштите среде прегратките на природата. За оние кои бараат авантура, можностите за скијање и велосипедизам изобилуваат, со пригодни услуги за изнајмување на соодветна опрема.

А на само 38 километри оддалеченост се наоѓа манастирот Свети Јован Бигорски кој стои како доказ за богатата историја и културно наследство на регионот.

Па затоа ве охрабруваме да го посетите ова место и да бидете дел од оваа магија која дополнително го краси веќе величенственото Маврово.